KILPAILUT

                           


RANKING-VIIKKOKILPAILUT

Torstaisin klo 18.00
Ranking jatkuu keväällä keskenjääneestä tilanteesta.
Kiertävä pelimuoto 8, 9 ja 10-pallo.

KAIKILLE PELAAJILLE AVOIN KILPAILU

TERVETULOA MUKAAN!

Osallistumismaksu 10 €

Kilpailusta jaetaan ranking-pisteitä, taulukko alla.

12 eniten pisteitä kerännyttä pelaajaa (kevät/syksy) kohtaa kauden RANKING FINAALISSA
 lauantaina 12.12.2020 klo 12.00. Neljä ranking kärkipelaajaa sijoitetaan kaavioon.
  (osallistumismaksu 10 €)

----------------------------------------------------------------

1- VUOTIS PARIKILPAILU

lauantaina 19.9.2020
TULOKSET
I Ari Lehtelä / Pekka Sirenius
II Petri Trygg / Jarkko Ovaska
III Mikko Tuloisela / Elmo Varhamaa
III Sami Pulkkinen / Tomi Lähdemäki
5.-6. Katja Mustonen / Jukka Heikkinen
Toni Juuri / Ville Sirenius
7.-8. Tiia Luostarinen / Emmi Leppänen
Janne Mäkinen / Alex Salonen
9.-12 Jari Löfgren / Petri Lehtonen
Jani Pekkola / Jarkko Anttonen
Jaakko Lamminaho / Vesa Nurmi
Mika Palviainen / Tuulina Panula
13.-16 Mika Jylhä / Jari Peltonen
Kimmo Anttinen / Juha-Pekka Jantunen
Jessica Adamsson / Kimmo Salomäki
Artur Turunen / Janne Aaltonen

---------------------------------------------------------------


SYKSYN 2019 RANKING-FINAALI
(1.) Ari Lehtelä   (0)          -    (8.) Kimmo Anttinen (1)   7  -  3
(4.) Tomi Lähdemäki (0) -    (5.) Jussi Virolainen (1)    7  -  3
(2.) Sami Pulkkinen (0)   -    (7.)  Pekka Sirenius  (0)    3  -  7
(3.) Jani Pekkola (1)         -    (6.)  Ville Sirenius  (0))      7  -  5
Välierät
Ari Lehtelä  -  Jussi Virolainen    8 - 4
Jani Pekkola  -  Ville Sirenius      4 - 8
Finaali
Ari Lehtelä  -  Ville Sirenius        9 - 7

Biljardilaji arvottiin 9-pallo.
Voittomäärä lajista riippuen 7 alkukierroksilla.
Osallistumismaksu 10 €

PALKINNOT
I        250 €
II       130 €
III,III 50 €, 50 

TULOKSET

I    Ari Lehtelä
II   Ville  Sirenius
III, III  Jani Pekkola, Jussi Virolainen
5.  Pekka Sirenius, Tomi Lähdemäki
7.   Kimmo Anttinen, Sami Pulkkinen

---------------------------------------------------------

JAPE´s 70 NINE

pelinä 9-5

lauantaina 14.12.2019

TULOKSET
I    Jiri Marsalo
II   Ville Sirenius
III  Ari Lehtelä
III  Petri Lehtonen
5.  Pekka Sirenius
     Esa Nurmela
     Toni Juuri
     Mika Jylhä
9. Jari Peltonen
     Jukka Heikkinen
     Tomi Lähdemäki

-----------------------

Rajamäen BILJARDIHERRUUS 7.12.2019

 TULOKSET

I   Ari Lehtelä
II  Pekka Sirenius
III Jani Pekkola
III Sami Pulkkinen

mukana 19 pelaajaa

_________________________________________________________

Lauantaina   7.12.2019   klo 1100 Klupilla klo 11.00 alkaen 

Osallistumioikeus Rajamäellä asuvilla tai rajamäkeläisessä PELIKA biljardiliigajoukkueessa pelaavilla pelaajilla. Kilpailun vetäjällä oikeus
ottaa mukaan joitakin VIP pelaajia.

Osallistumismaksu  50 €  (suoritetaan Pekalle viimeistään 29.11. )

Aloitukset teikataan tai heitetään kolikolla.
Voittojen määrä ratkaiseen sijoituksen lohkossa.
Niiden ollessa tasan, pelataan ratkaisuerä, pelimuoto arvotaan.

lohkon kaksi parasta jatkaa puolivälieriin. Pelimuoto arvotaan.

TASTE TRACKERS ruokarekka  (Mika&Marja) 
viereisen sisustusliikkeen Joulumarkkinoilla klo 12.00 -

Hyvää ruokaa tarjolla ihan nurkalla pelien lomassa.


Pelaajat arvotaan neljään lohkoon A, B, C ja D, joissa jokainen pelaa jokaista vastaa yhden erä kahta lajia 8-, 9-, tai 10-palloa. Pelimuodot arvotaan ennen turnauksen alkua. Kilpailuun otetaan mukaan 32 pelaajaa.

2019 ilmoittautui 18 pelaajaa, ARVOTTIIN kahteen lohkoon, alla nimien perässä lohkot.

Kilpailun  kulku

Arvotaan pelimuotojen pelaamisjärjestys.

Aloitukset teikataan tai heitetään kolikolla.
Voittojen määrä ratkaiseen sijoituksen lohkossa.
Niiden ollessa tasan, pelataan ratkaisuerä, pelimuoto arvotaan.

lohkon kaksi parasta jatkaa puolivälieriin.(32 mukana ollessa)

2019 kaksi lohkoa, neljä parasta jatkaa lohkosta puolivälieriin.

n. klo 16.00 ruokailutauko
Juomat ja ruuat pelaajat järjestävät itse itselleen.

Puolivälieriin, välieriin ja finaaliin arvotaan pelimuodot ja sovitaan voittomäärät.

PALKINNOT  (täydellä 32 pelaajan kaaviolla)
I                    700 €
II                   300 €
III, III             100 €
5. - 8.              50 €

Ilmoittautuminen, maksut ja lisätietoa
Pekka Sirenius  040 415 2019

BILJARDIHERRUUSMESTARIT
2008     Pekka Sirenius
2009     Petri Lehtonen
2010     Jari Peltonen
2011      Ville Sirenius
2012     Pekka Sirenius
2013     Ville Sirenius
2014     Teemu Oksanen
2015     Juha Sutinen
2016     Juha Sutinen
2017     Pekka Sirenius
2018     Juha Sutinen
2019     Ari Lehtelä





UUDEN KLUPIN AVAJAISKILPAILU 

5.10.2019

9-PALLO PARIKISA tasoituksin, kuuteen voittoon. 


KAAVIO

klo 11.00


Luostarinen / Mustonen (3)   3 - 6   Löfgren / Lehtonen P (1)
Palviainen / Panula (1)                     6 - 3     Lamminaho J / Turunen A (1)
Juuri / Sirenius V (1)                         6 - 2      Pekkola J / Uusitalo J (1)
Ovaska J / Pulkkinen S (0)              6 - 2      Nurmela E / Trygg P (0)

Jantunen J-P / Anttinen K (1)       0 - 6        Salomäki / Savolainen (2)
Soppela / Virolainen J (1)                 -            wo
Hiltunen / Heikkinen (2)                4 - 6        Lehtelä A / Sirenius P (0)
Myllymäki / Heiskanen (2)            6 - 0        Lähdemäki /  Tuloisela (0)

YLÄKERTA
 

klo 11.45 (paikalle 11.30)

Jantunen J-P / Anttinen K (1)       0 - 6        Salomäki / Savolainen (2)
Soppela / Virolainen J (1)                 -            wo
Hiltunen / Heikkinen (2)                4 - 6        Lehtelä A / Sirenius P (0)
Myllymäki / Heiskanen (2)            6 - 0        Lähdemäki /  Tuloisela (0)

YLÄKERTA

Löfgren / Lehtonen P (1)      4 - 6       Palviainen / Panula (1) 
Juuri / Sirenius V (1)              3 - 6       Ovaska J / Pulkkinen S (0)
Salomäki / Savolainen (2)    6 - 4      Soppela / Virolainen J (1) 
Lehtelä A / Sirenius P (0)     6 - 4       Myllymäki / Heiskanen (2) 

ALAKERTA

Luostarinen / Mustonen (3) 5  -  6       Lamminaho J / Turunen A (1)
Pekkola J / Uusitalo J (1)      2   -  6      Nurmela E / Trygg P (0)
Jantunen J-P / Anttinen K (1)   -           wo
Hiltunen / Heikkinen (2)        2  -  6       Lähdemäki / Tuloisela (0)

ALAKERTA

Myllymäki / Heiskanen (2)     2 - 6        Lamminaho J / Turunen A (1)
Soppela / Virolainen J (1)       2 - 6        Nurmela E / Trygg P (0)
Juuri / Sirenius V (1)                3 - 6        Jantunen J-P / Anttinen K (1)
Löfgren / Lehtonen P (1)        6 - 0        Lähdemäki / Tuloisela (0)  

 YLÄKERTA

Palviainen / Panula (1)           6 - 4         Ovaska J / Pulkkinen S (0) 
Salomäki / Savolainen (2)     5 - 6          Lehtelä A / Sirenius P (0) 

ALAKERTA

Lamminaho J / Turunen A (1)  1 - 6       Nurmela E / Trygg P (0) 
Jantunen J-P / Anttinen K (1) 5 - 6        Löfgren / Lehtonen P (1)

ALAKERTA 

Ovaska J / Pulkkinen S (0)      3 - 6        Nurmela E / Trygg P (0) 
Salomäki / Savolainen (2)       6 - 5        Löfgren / Lehtonen P (1) 

CUP

Palviainen / Panula (1)             6 - 1        Salomäki / Savolainen (2) 
Lehtelä A / Sirenius P (0)        6 - 3        Ovaska J / Pulkkinen S (0)
 

FINAALI

Palviainen / Panula (1)             6 - 5        Lehtelä A / Sirenius P (0)    

_____________________________________________________________

9-PALLO, PARIKILPAILU

Lauantaina 5.10.2019, klo 11.00 (ovet aukeaa 10.00)

Pelipaikkana KLUPI, Patruunantie 19, Rajamäki


Säännöt

- 6 voittoon  ( tasoitukset 0 - 3) 

- tupla eliminaatio

- ottelut pelataan 3 x Dynamic III 9` sekä 1 x Valley 7`

-  MAX 16 paria

- 16 / 4 cup

- osallistumismaksu 60 € / pari, josta palkintoihin 50 ja salille 10€

- palkinnot palkintopotista (täysi kaavio)


Palkintojenjako

täydellä kaaviolla

1. 400 € (50%)

2. 200 € (25%)

3.- 4. 100 € (12,5%)


Ilmoittautuminen 

to 3.10.2019 klo 20.00 mennessä

Whatsappiin tai paikanpäällä salilla.

Kaavion arvonta perjantaina 4.10.2019


ILMOITTAUTUNEET

  1. LÄHDEMÄKI / TULOISELA 
  2. SOPPELA / VIROLAINEN J.
  3. LUOSTARINEN / MUSTONEN
  4. LÖFGREN / LEHTONEN P.
  5. LEHTELÄ / SIRENIUS P.
  6. LAMMINAHO J. / TURUNEN A. 
  7. JANTUNEN J-P / ANTTINEN K.
  8. JUURI T. / SIRENIUS V.
  9. NURMELA E. / TRYGG P.
  10. PEKKOLA J. / UUSITALO J. 

  11. vapaa / vapaa
  12. OVASKA J. / PULKKINEN S
  13. SALOMÄKI / SAVOLAINEN N
  14. PALVIAINEN / PANULA
  15. MYLLYMÄKI / Herra X 
  16. HILTUNEN / HEIKKINEN

  17. varalla


TERVETULOA TUTUSTUMAAN JA PELAAMAAN UUDELLE BILJARDISALILLE RAJAMÄELLE

 


Ranking-viikkokilpailut

Torstaisin klo 18.00 
Kiertävä pelimuoto 8, 9 ja 10-pallo.
Avoin kilpailu kaikille.

Osallistumismaksu 10 €

                                       

                                        

                                        

Sunnuntain viikkokilpailut klo 14.00

Pelimuoto arvotaan

Osallistumismaksu 10 €